Oaza Parafia Lipowa

Get Adobe Flash player

Szczęść Boże

Witam wszystkich odwiedzających stronę internetową Oazy Parafi Lipowa. Strona internetowa otwiera się poprawnie we wszystkich przeglądarkach internetowych.

Wrazie jakich kolwiek problemów, sugesti, zmian, błędów lub chęci stania się jednym z nas proszę o kontakt z nami.

 

Kalendarz 

Święty na każdy dzień 

Warto zajrzeć:

Ministranci 

 Refleksja na dziś 

Świadectwa

Z życia Oazy

Zakończyły się już tegoroczne rekolekcje wakacyjne Ruchu Światło-Życie. Były to dwa turnusy, na które pojechali członkowie Oazy z całego kraju i nie tylko, w tym kilkaset osób z naszej diecezji. Chciałbym przedstawić dwa krótkie świadectwa osób z naszej parafii, które były na rekolekcjach. „Nazywam się Monika, mam 16 lat. Na rekolekcjach wakacyjnych byłam drugi raz. W tym roku wybrałam się na 1°ONŻ w Radoczy, na II turnus. Ogólnie czas spędzony na rekolekcjach był dla mnie bardzo owocny. Nie tylko ze względu nawiązania bardzo dobrych kontaktów ze wspólnotą, ale także lepszej więzi z Bogiem. Najbardziej szczególnymi dniami były dla mnie: dzień przyjęcia Jezusa jako Osobistego Pana i Zbawiciela, dzień Rocznej Spowiedzi Świętej, Modlitwy Wstawienniczej oraz Dzień Wspólnoty w Bielsku-Białej. Rekolekcje jednak to nie tylko czas modlitwy i wyciszenia, ale także zabawy. Razem z Wspólnotą odwiedziliśmy Wadowice, Groń Jana Pawła II itp. Moją ulubioną częścią dnia był śpiew, pogodny wieczór i modlitwa wieczorna, której zresztą strasznie mi brakuje. W mojej pamięci zostanie z pewnością wiele chwil spędzonych tam, a także słów wypowiedzianych z ust ks.Piotra i nie tylko. Jednymi z nich są "Nie bój się, wierz tylko!". Ksiądz Piotr wypowiedział je na jednym ze swoich kazań, a następnie powtarzał w każdej chwili zwątpienia. Dzięki tym rekolekcjom zagłębiłam się w modlitwie i przebywaniu z Bogiem, teraz odczuwam Jego brak. I za to wszystko Chwała Panu!”

„Nazywam się Paweł i w tym roku byłem na rekolekcjach 3°ONŻ w Pradze. Rekolekcje odbywały się pod hasłem „Ecclesia Mater Mater Ecclesiae”. Przeżyłem je głęboką modlitwą i poznawaniem Boga w innych ludziach, w szczególności grupie do której należałem, oraz odkrywaniem mojego miejsca w Kościele. Rekolekcje to czas doświadczania działania Ducha Świętego. Życie w tak wspaniałej wspólnocie uczniów Chrystusa naprawdę daje siły do codziennej walki ze złem. Przystąpiłem do spowiedzi generalnej by zacząć nowe życie z Bogiem. Nauczyłem się że świadectwo życia i słowa jest bardzo ważne, bo może komuś pomóc. „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Odkryłem na nowo czym jest modlitwa a w szczególności Namiot Spotkania. Zamierzam zostać animatorem, by również innych pociągnąć do Chrystusa. Mógłbym opisywać te rekolekcje bardzo długo, ale wolę mówić osobiście. Za wszystkie łaski od Boga otrzymane i ludzi, których postawił na mej drodze chwała Panu!”.

Zachęcamy do uczestnictwa w powakacyjnym Dniu Wspólnoty, który będzie podsumowaniem tegorocznej formacji.

Paweł